Czy chcesz wziąć udział w konkursie?

Czy chcesz wziąć udział w konkursie?

Długo mnie tu nie było. I już mówię dlaczego.

Oprócz bloga, pracuję jeszcze na etacie. To oczywiście zabiera wiele czasu. Ale nie o sam czas chodzi. Zaczęłam zastanawiać się nad tym, czy tak bardzo chcę zajmować się finansami w rodzinie. Trudno mi było podawać kolejne sposoby, jak uczyć dzieci radzenia sobie z pieniędzmi. Bo ważniejsze zaczęło być dla mnie DLACZEGO. Dlaczego tak mi na tym zależy, czy to ważne dla dzieci, co właściwie chcę przekazać moim dzieciom.

Generalnie, zaczęłam zastanawiać się nad potrzebami. I tu widziałam konieczność zajęcia się jednak głębiej psychologią rodziny, relacjami, ogólnym wspieraniem dziecka w rozwoju.

Nie kończę jednak całkowicie z edukacją finansową. Nadal będę się tym zajmować, choć nie tylko wyłącznie tym. A w temacie edukacji finansowej będę Was też kierować do strony stworzonej przez Union Investment, czyli Rodzina i Finanse.

Mamo, tato, skąd biorą się pieniądze?

Na tym portalu znajdziecie wiele artykułów, materiałów poszerzających wiedzę o finansach dla dzieci. Podoba mi się w tej inicjatywie to, że jest w nią zaangażowanych kilku blogerów, którzy z różnych stron podchodzą do tego tematu. W tym właśnie ja. Osobiście widzę duże znaczenie zrozumienie perspektywy dziecka w ogóle, połączenie kwestii finansowych ze znaczeniem indywidualnego rozwoju, potrzeb dziecka. Zrozumienie siebie, jako rodzica i tego, czemu mnie jako rodzicowi zależy na rozwijaniu tych umiejętności. Ciesze się, że ze swoim widzeniem mogę być częścią tego projektu.

Czy chcesz wziąć udział w konkursie?

Kolejnym ciekawym krokiem upowszechniającym zagadnienie edukacji finansowej jest konkurs. Konkurs jest bardzo prosty. Wystarczy:

  • przeczytać artykuł, który został opublikowany w ramach akcji Union Investment
  • odpowiedzieć na pytania

A potem czekać na rozstrzygnięcie wyników 🙂 Do wygrania są:

    • 1 miejsce – czytnik ebooków Kindle Paperwhite 3
    • 2 miejsce – głośnik przenośny JBL charge 2+
    • 3 miejsce – powerbank Samsung
    • 4 miejsce książeczka „Julek i dziura w budżecie”

Prawdę mówiąc, gdybym mogła, to sama bym chętnie wzięła udział w tym konkursie – szczególnie, by zdobyć nagrodę za 4 miejsce. Słyszałam już o tej pozycji wiele pozytywnych opinii. Tym bardziej, że w mojej rodzinie czytanie książeczek – także w tej tematyce – moje dzieci wciąż interesuje.

Aby wziąć w konkursie, kliknij tu, by przenieść się do strony konkursowej.

Powodzenia!

Designed by Asier_Relampagoestudio / Freepik

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://www.dzieci-i-pieniadze.com/czy-chcesz-wziac-udzial-w-konkursie/
YouTube
Linkedln
INSTAGRAM

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *