Dzieci, rodzina, pieniądze i komiks-link party#9

Uczucia i pieniądze. Link party#16

Dziś linkowe party będzie bez tematu. Wybrałam te artykuły, który spodobały mi się już jakiś czas temu. I po prostu chciałam się z nimi podzielić. Będzie i o zabawie, i o marzeniach, o tym jak pogodzić rzeczywistość finansową z realizacją pragnień. I komiks – jak dla mnie tym razem bardziej refleksyjny niż zabawny.

Rodzina, Dziecko, Człowiek

Jeśli pogoda nie sprzyja wyjściom – co ostatnio bardzo często u nas się zdarza – trzeba bawić się w domu z dzieckiem. Jeśli myślisz, że to bardzo trudne, przeczytaj ten wpis od Sylwii z Mama w domu. To 10 pomysłów na zabawy, właśnie w domu. I najciekawsze, że możesz wykorzystać to co już w domu masz. Osobiście jestem fanką tego typu gier. U nas bardzo dobrze się sprawdzają. I dają najwięcej radości!
Każdy z nas ma marzenia. Nie każdy z nas je realizuje. Bo w końcu ważniejsze okazuje się codzienne życie, codzienne kłopoty i zmagania z rzeczywistością. Co może jednak powodować, że czegoś nam w życiu brakować, równowagi między taką codziennością a poczuciem osobistego spełnienia. I ten artykuł Dawida z Marzenia w Cele pozwoli Ci zapewnić taką równowagę. Dzięki metodzie 5 filarów. Bardzo spodobał mi się ten wpis, bo pokazuje, że mamy różne strefy w naszym życiu, które są równie ważne. I dla dobra naszego rozwoju dobrze jest pamiętać o nich wszystkich.
Teraz wpis, który czytałam jakiś czas temu. I na szczęście udało mi się go odnaleźć. Bardzo mnie ujął i poruszył. To wywiad z Martą na blogu Marleny „Mamy się”. Piękna rozmowa o małżeństwie, kryzysie, radzeniu sobie ze stratą. I tak napisałam w komentarzu do niego – to, co w bajkach jest już końcem opowieści, czyli „żyli długo i szczęśliwie”, w życiu jest dopiero początkiem wspólnego życia, rozumienia się i docierania. Polecam nie tylko małżonkom.

Pieniądze i Finanse

Podoba mi się wpis Uli o kredytach hipotecznych. A właściwie o wkładzie własnym. Zawiera kilka pomysłów, które mogą pomóc Ci ubiegać się o kredyt hipoteczny. Który jak wiadomo, znacznie ułatwia spełnienie marzeń o własnym domu. Zaciekawiło mnie to, że Ula porównuje warunek wkładu własnego w odniesieniu do innych krajów. Wychodzi na to, że banki w Polsce nie mają aż tak wysokich wymagań w porównaniu np. do Węgier. Choć z drugiej strony zastanawiam się, czy to aż tak dobrze. Bo kredyt łatwiej się bierze niż spłaca..
I w związku z finansami chcę Ci przedstawić film z Konferencji Blogerów Finansowych. Jest to prezentacja Marcina Iwucia. O tym jak ogarnąć finanse osobiste i w efekcie cieszyć się życiem – bez długów. Uwaga! Film wciąga 🙂 Marcin bardzo interesująco i żywiołowo przedstawił – czasami nudne powiedzmy szczerze – kwestie finansowe. I to video, które pierwotnie miało mi ułatwić zasypianie, całkowicie nie spełniło tego zadania 🙂 Wręcz przeciwnie. Zresztą zobaczcie same.

Komiks ekonomiczny

Przyszedł czas na komiks. Ostatnią opowieść o krasnoludkach. Prawdę mówiąc, szukałam czegoś zabawnego. Ale ten komiks, który pokazuje pewne mechanizmy rynkowe, odsłania też inne zjawiska, związane z pieniędzmi. Niestety, ich skutki mogą być poważne, a nawet bolesne… Po prostu obejrzyjcie.
Przypominam – aby komiks obejrzeć w całości, należy kliknąć na zdjęcie rysunku. Wtedy pojawi się cała pierwsza strona. By przejść na kolejną, przejedź kursorem po prawej stronie, aż pojawi się biała strzałka po środku. Którą wystarczy kliknąć i już 🙂
I jeszcze informacja, skąd się komiks w ogóle wziął.
Komiksy – ten i pozostałe – powstały w ramach projektu edukacyjnego „Komiksy ekonomiczne” organizowanego przez Forum Rozwoju Obywatelskiego. Jego celem jest przedstawienie zagadnień ekonomicznych w przyjaznej formie dla każdego odbiorcy. W ramach tego projektu organizowany jest m.in. konkurs na najlepszy komiks i animację ekonomiczną. Więcej o projekcie znajdziecie tutaj .

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że powyższe zestawienie będzie źródłem inspiracji dla Ciebie. A w weekend zachęcam do odpoczywania – siebie również 🙂 Do zobaczenia w poniedziałek!
A jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zachowuj tego tylko dla Siebie! Podziel się!

Facebook
Facebook
YouTube
Linkedln
INSTAGRAM

3 Comments

 1. Ula z prostoofinansach

  Bardzo dziękuję Ci za wspomnienie o moim tekście.
  Też jak Ty uważam, że łatwiej się bierze kredyty niż je spłaca. To trudna decyzja, ale przeważnie jak nie ma innej możliwości, niektóre marzenia możemy spełnić, tylko dzięki kredytom 🙂
  A komiks ciekawy 🙂

  Reply
  1. Ania Czereszewska (Post author)

   Witaj Ula. Tak, czasami bez kredytu się nie obędzie, byle by go brać na jak najbardziej własnych warunkach 🙂 Pozdrawiam!

   Reply
 2. Marlena Bessman-Paliwoda

  Dziękuję za wspomnienie mojego NIEfinansowego tekstu:) Aniu, wszystkiego dobrego! 🙂

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *