Rozwój. Link party #15

Uczucia i pieniądze. Link party#16

Witaj! Mam nadzieję, że tydzień dobrze Ci minął i powoli przygotowujesz się do weekendowego odpoczynku. Dziś zarzucę Cię dosłownie linkami, żebyś się nie nudziła i miała co czytać 🙂 Trudno mi się było zdecydować, z którego linku zrezygnować, więc umieściłam wszystkie. Temat na to link party, to rozwój

Jeśli szukasz lektury na weekend, to dobrze trafiłaś. W tym cyklu „Blogerzy piszą, dzieci rysują” polecam posty i blogi, które mnie zaciekawiły, zainspirowały. Czasami jest to luźne zestawienie ciekawych dla mnie artykułów. A czasami tematyczny wpis, w którym po więcej szczegółów odsyłam do innego bloga.

Rozwój. Kategoria Rodzina, Dziecko, Człowiek.

Co jakiś czas słyszę o tym, że dzieci mają mnóstwo zajęć. Szkoła i zajęcia dodatkowe bardzo wypełniają im czas. Rodzice teraz ponoć bardzo chętnie zapiszą swoje pociechy na kursy nadobowiązkowe, by zapewnić im lepsze wykształcenie i start w życiu. Bardzo rozsądnie do tego zagadnienia podeszła Asia z filiżanką kawy, czy takie zajęcia dodatkowe to inwestycja.
Po inspiracje na rozwój dziecka zapraszam na film

a także do Izy i artykułu na jej blogu o metodzie Aleksandra. Prawdę mówiąc zastanawiam się, czy ona bardziej nie przyda się mnie. Bo mam wrażenie, że dorośli w swoim pędzie do rozwoju, doskonałości zapominają o korzeniach. O zgodzie z tym co w naturze funkcjonuje od dawna. Może przez to mało nowoczesne? Dlatego zanim my nauczymy czegoś nasze dzieci, zastanówmy się, czy sami nie możemy się od nich czegoś nauczyć. Nawet od noworodków. Do czego zachęca Małgosia z Dobrej Relacji.
Na koniec zostawiłam post od bardzo uznanej psycholog. Czyli Agnieszki Stein. I jej dający wiele do myślenia arytykuł dotyczący wyboru między szóstkami dziecka a jego zdrowiem. Po jednak ten wybór może okazywać się jeszcze nieoczywisty.

Rozwój. Kategoria Pieniądze i Finanse

Rozwój w sferze finansowej należy chyba jeszcze do niezbyt popularnych. Wiadomo, że należy dbać o zdrowie, ale o pieniądze? Dla mnie odpowiedź jest prosta 🙂 A właściwie nie jest to dla mnie rozwój tylko stricte finansowy. Bo jeśli potrafię lepiej radzić sobie z pieniędzmi, to dzięki temu łatwiej zdobywam środki na to, co jest dla mnie ważne. I dla mojej rodziny. Toteż zachęcam Cię do zastanowienia się nad kilkoma sprawami:

 • Jak jest Twoja relacja z pieniędzmi? Czego dowiesz się z quizu na stronie Izy i Ewy Jestem bogata
 • Czy jesteś na dobrej drodze do wolności finansowej? Będziesz wiedzieć po wykonaniu tego testu Dominiki z Kobieta i Pieniądze!
 • Czy wierzysz w to co mówią inni? A może to nieprawda? Kasia z Finanse od Kuchni rozjaśni Ci tę sprawę
 • Czy chcesz być bogata czy wolna finansowo? Jak jest różnica? Tego dowiesz się od Magdy z 365 dni do wolności finansowej

Komiks ekonomiczny

A na koniec coś dla rozrywki. Czyli krytyczne spojrzenie młodego człowieka na inwestora i jego poranek. To taki właściwie antyporadnik. Mam nadzieję, że nie odnajdziecie tam siebie 😉
Przypominam – aby komiks obejrzeć w całości, należy kliknąć na zdjęcie rysunku. Wtedy pojawi się cała pierwsza strona. By przejść na kolejną, przejedź kursorem po prawej stronie, aż pojawi się biała strzałka po środku. Którą wystarczy kliknąć i już 🙂
I jeszcze informacja, skąd się komiks w ogóle wziął.
Komiksy – ten i pozostałe – powstały w ramach projektu edukacyjnego „Komiksy ekonomiczne” organizowanego przez Forum Rozwoju Obywatelskiego. Jego celem jest przedstawienie zagadnień ekonomicznych w przyjaznej formie dla każdego odbiorcy. W ramach tego projektu organizowany jest m.in. konkurs na najlepszy komiks i animację ekonomiczną. Więcej o projekcie znajdziecie tutaj .

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie rozwój jest bardzo ważny. Naprawdę mam wrażenie, że żyję wtedy lepiej. I rosnę 🙂 Intelektualnie i duchowo, bo fizycznie to już raczej mi się nie uda wyjść ponad moje 152 cm 🙂 A jak to jest u Ciebie? Lubisz się dokształcać i doskonalić?
A jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zachowuj tego tylko dla Siebie! Podziel się!

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://www.dzieci-i-pieniadze.com/rozwoj-link-party-15/
YouTube
Linkedln
INSTAGRAM

5 Comments

 1. Basia

  Aniu, dla mnie nie masz 152, jesteś wielka duchem i podziwiam Cię za to, co robisz!

  Reply
  1. Ania Czereszewska (Post author)

   Basiu , przekazuję mój promienny uśmiech dla Ciebie 🙂

   Reply
 2. Mariola -SilnaOdSrodka

  Dzięki za linka do komiksu, nie było mnie tam dawno 🙂 I tematy finansowe też ” z mojej bajki” 😀 Miłego dnia!

  Reply
 3. Babownia

  Aniu a ja myślałam, że w ten weekend (po 3 pełnych weekendach poprawiania matur) moje oczy odpoczną 🙂 A Ty zadbałaś o to, żebym się nie nudziła <3 Stanowczo zabieram się za swoje finanse, bo zmiany zyciowe muszą u mnie wygenerować zmiany finansowe i inne podejście do pieniędzy 🙂 Wiec widze tutaj kilka inspiracji i quizów w sam raz dla mnie 🙂 Ściskam Cię weekendowo !!!

  Reply
 4. ioreta

  Fajny filmik. Lubię robić prace plastyczne z dziećmi na języku angielskim 🙂

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *