Blogerzy piszą, dzieci rysują,czyli after link party #2

Uczucia i pieniądze. Link party#16

Witam Was weekendowo w piątek 🙂 Cieszę się bardzo, że mogę wam dziś przedstawić kilka ciekawych artykułów. I komiks oczywiście. Niech nastroją Was pozytywnie na zbliżający się czas relaksu 🙂 I muszę Wam powiedzieć, że coraz bardziej podoba mi się formuła artykułów z tej kategorii. Bo w sieci tyle ciekawych rzeczy można znaleźć. Oczywiście, internet potrafi być niezłym pożeraczem czasu, ale można dzięki niemu także wiele się nauczyć. Mam osobiście poczucie ogromnego osobistego rozwoju z ostatnich 2 lat. Właśnie dzięki byciu online. Może i Tobie któryś z poniższych artykułów się przyda? Właściwie na to liczę!

Rodzina, Dziecko, Człowiek

Z wielką przyjemnością chcę Wam przedstawić blog Więcej niż edukacja. Który zajmuje się edukacją domową. Alternatywa do tradycyjnego nauczania. Muszę powiedzieć, że ta tematyka bardzo mnie interesuje. Tak samo jak szkoły demokratyczne. Jestem bardzo ciekawa, jak autorki dalej będą rozwijać ideę tej formy nauczania. I do tego tego wszystkiego można posłuchać! Co bardzo zaoszczędza czas i potrafi umilić zmywanie 🙂 Tak więc, czytajcie, słuchajcie, bo warto!
Postanowiłam dorzucić jeszcze coś do kolejnego linka w tej kategorii, póki moje linkowe party na Facebooku jeszcze się rozwija.
Od kiedy sama prowadzę bloga, poznałam wiele ciekawych inicjatyw. I mataja do nich należy. Podziwiam poczucie humoru i ogrom wiedzy naukowej, jaką mają autorki, bo ten blog to praca zbiorowa. O ciąży i rodzicielstwie opartym na naukowych dowodach. A skoro o nauce mowa, to polecam jeden z najnowszych wpisów. Empatyczne rodzicielstwo – komu szkodzi, komu nie i jak się to ma do odporności.

Finanse

Od jakiegoś czasu znam blog Ani Kotarby Tajemnice Portmonetkim która pisze o finansach z kobiecej perspektywy. Mnie ujął bardzo artykuł o niepotrzebnych kosmetykach – nawet nie zdawałam sobie sprawy, że można je tak twórczo wykorzystać! Ania w facebookowym link party przedstawiła z kolei artykuł o innych kobietach blogerkach, które też o pieniądzach piszą. A jest ich coraz więcej! Listę 21 polskich i obcojęzycznych blogów znajdziecie tutaj.
I znowu Wam jeszcze coś dorzucę do czytania 🙂
Pieniądze uważam za bardzo istotną część życia. I bardzo praktyczną. Bo wiele umożliwiającą. Tyle, że trzeba je mieć i umieć zarabiać. A jeszcze lepiej pomnażać 🙂 I tu przychodzi z pomocą podcast z bloga Jak zarabiać pieniądze?. Podcast ze Sławkiem Muturi, który dorobił się emerytury w wieku 43 lat. Zajmując się wynajmem mieszkań. Taka idea inwestowania bardzo mi odpowiada, dlatego ten podcast traktuję jako to kolejny argument do tego, bym poszła tą drogą 🙂 Całości rozmowy możecie posłuchać tutaj

Komiks ekonomiczny

Czy pieniądze można kochać? 😉 A czy pieniądze mogą się zakochać? No pewnie! Jak inaczej by się romnażały? 😉 Przedstawiam Wam historię miłosną ze skarbonki pt. “Rozmnażanie”. Komiks z poczuciem humoru, który naprawdę musisz zobaczyć!

Przypominam – aby go obejrzeć w całości, należy kliknąć na zdjęcie rysunku. Wtedy pojawi się cała pierwsza strona. By przejść na kolejną, przejedź kursorem po prawej stronie, aż pojawi się biała strzałka po środku. Którą wystarczy kliknąć i już 🙂
I jeszcze informacja, skąd on się w ogóle wziął 🙂
Komiksy – ten i pozostałe – powstały w ramach projektu edukacyjnego “Komiksy ekonomiczne” organizowanego przez Forum Rozwoju Obywatelskiego. Jego celem jest przedstawienie zagadnień ekonomicznych w przyjaznej formie dla każdego odbiorcy. W ramach tego projektu organizowany jest m.in. konkurs na najlepszy komiks i animację ekonomiczną. Więcej o projekcie znajdziecie tutaj .
To życzę miłego czytania, odpoczywania i do zobaczenia w poniedziałek!

A jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zachowuj tego tylko dla Siebie! Podziel się!

6 Comments

 1. Anna - Kobieta Inwestuje

  Komiksy ekonomiczne???? Wow, nigdy nie wpadłabym na taką formę edukacji finansowej i nie spotkałam się z nią wcześniej. Świetny pomysł! Zresztą, każda droga jest dobra, żeby dotrzeć z nauką o pieniądzu do jak najszerszego grona odbiorców.

  To zmykam pomagać w miłości moim pieniądzom, by się w sobie zakochały… i rozmnożyły… z miłości 😉

  Reply
  1. Ania Czereszewska (Post author)

   Mnie też się spodobał ten pomysł, dlatego chciałam go pokazać też innym. A umiejętności młodzieży, która wykonała te komiksy naprawdę są niesamowite. To powodzenia w rozmnażaniu 😉

   Reply
 2. Anna Kotarba

  Urzekły mnie komiksy ekonomiczne! :):):)
  Dziękuję za umieszczenie mojego wpisu 🙂

  Reply
  1. Ania Czereszewska (Post author)

   Nie ma za co Aniu 🙂 Tak, te komiksy też mnie rozbrajają 🙂

   Reply
 3. Babownia

  Siedzę w pracy na mulącym komputerze. Muszę zobaczyć komiksy ekonomiczne jak tylko wrócę do domu bo mnie to zaintrygowało 🙂 świetny pomysł z cyklem link party.

  Reply
  1. Ania Czereszewska (Post author)

   Zapraszam serdecznie! Co tydzień będzie nowy!

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *