Dzieci, rodzina, pieniądze i komiks, czyli link party #5

Uczucia i pieniądze. Link party#16

Zbliżają się święta. Bardzo możliwe, że jesteś zajęta włąśnie przygotowaniami do nich. Niemniej jednak zapraszam do zerknięcia na przygotowane przeze mnie zestawienie. Nie ma może ono nic wspólnego ze świętami, ale porusza ważne tematy. Zapraszam!

Rodzina, Dziecko, Człowiek

Chcę Wam przedstawić blog Kasi Poradnik dla opiekuna i seniora. Blog ten przeznaczony jest właśnie dla seniorów i ich opiekunów. Oprócz praktycznych informacji nt zniżek czy porad zdrowotnych dla seniorów, często pojawiają się na nim wywiady z bardzo aktywnymi ludżmi. Dla których wiek nie jest żadną przeszkodą do korzystania z życia. I okazuje się, że takich osób jest coraz więcej. Poznasz je tutaj. I taka aktywną postawę uważam za bardzo cenną. Bo pokazuje, że starość zależy też od nastawienia. Zresztą, tak właśnie wyobrażam sobie własną starość. Jako pełną aktywności i działania. A bohaterowie z bloga Kasi upewniają mnie, że da się to zrobić 🙂 Czego i Wam życzę!

U Izy z bloga BIZIMUMMY powraca temat, o którym wydawałoby się już wiele powiedziano. Jak niebezpieczne jest zostawianie dziecka w samochodzie. I nie chodzi tylko to lato, gdy jest gorąco. Jeśli myślisz, że są jakieś wyjątki od tej zasady, przeczytaj koniecznie!

I na koniec balsam dla duszy 🙂 Przynajmniej dla mnie była ta lista 52 myśli z bloga Magdaleny z dwa plus dwa. Choć nie powiem, nawet łezka mi się w oku zakręciła.. I chyba ją sobie wydrukuję. Co Tobie też doradzam 🙂

Pieniądze i Finanse

Czy posiadacie kartę kredytową? A może zastanawiacie się czy nie zacząć z niej korzystać? Jeśli tak, to przeczytajcie koniecznie wpis na blogu Pani Money właśnie o karcie kredytowej. Dzięki niemu zrozumiecie, na jakich zasadach ona działa. A także jak z niej korzystać, by nie narobić sobie kłopotów finansowych.

Bardzo głośno jest o ustawie 500+. Na blogu Dominika z Rodzinne Porachunki znajdziecie praktyczny przewodnik objaśniający kwestię wypełnienia wniosku, potrzebnych dokumentów. Warto przeczytać, bo już niedługo będzie można składać wnioski.

A na koniec film dotyczący jak potrafimy łatwo dać się oszukać. I jak w sprawach bezpieczeństwa często ważniejsze od technologii i technicznych zabezpieczeń ważniejsza jest nasza czujność i świadomość. Polecam do przemyśleń.

Komiks ekonomiczny

Na dziś wybrałam dla Was komiks, który pobudza do refleksji. Na temat jakie mogą być nieoczekiwane konsekwencje pożyczania. Wydaje mi się, że tę pracę narysował dość młoda dziewczyna i tym bardziej jestem pod wrażeniem, jak podeszła ona do tego tematu. Komiks możecie znaleźć tutaj.
Przypominam – aby go obejrzeć w całości, należy kliknąć na zdjęcie rysunku. Wtedy pojawi się cała pierwsza strona. By przejść na kolejną, przejedź kursorem po prawej stronie, aż pojawi się biała strzałka po środku. Którą wystarczy kliknąć i już 🙂
I jeszcze informacja, skąd się komiks w ogóle wziął.
Komiksy – ten i pozostałe – powstały w ramach projektu edukacyjnego “Komiksy ekonomiczne” organizowanego przez Forum Rozwoju Obywatelskiego. Jego celem jest przedstawienie zagadnień ekonomicznych w przyjaznej formie dla każdego odbiorcy. W ramach tego projektu organizowany jest m.in. konkurs na najlepszy komiks i animację ekonomiczną. Więcej o projekcie znajdziecie tutaj .

To życzę przyjemnej lektury, a także spokojnych, wiosennych Świąt! Mam nadzieję, że będą dla Ciebie czasem odpoczynku. Ja w każdym bądź razie robię sobie wolne 😉 Dlatego na blogu z nowym wpisem pojawię się dopiero za tydzień. Tak więc do zobaczenia po świętach!

A jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zachowuj tego tylko dla Siebie! Podziel się!

Facebook
Facebook
YouTube
Linkedln
INSTAGRAM

2 Comments

  1. Katarzyna

    Bardzo dziękuję za promocję bloga: poradnikdlaopiekunaiseniora.blogspot.com

    Reply
  2. Marta

    Świetnie. Będę miała co poczytać ☺ dziękuję. Pozdrawiam Marta

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *