Relacja w edukacji finansowej

relacja w edukacji finansowej

Może spotkaliście się ze zdaniem, że bez relacji nie ma edukacji. Bez kontaktu z dzieckiem, bez zaufania ciężko przekazać mu te wszystkie ważne informacje, umiejętności, które tak są cenne w dorosłym życiu.

Relacja w edukacji. Rozmowa z Kasią Kalinowską

Do rozmowy o znaczeniu relacji w edukacji finansowej, a także znaczenia relacji w naszym życiu zaprosiłam Kasię Kalinowską. Kasia na swoim Przystanku Relacja wspiera swoim empatycznym przekazem w praktykowaniu rodzicielstwa opartego na szacunku, zaufaniu, uważności na siebie i dziecko.
Do wywiadu przygotowałam takie zagadnienia:
  • Relacje – dlaczego właściwie to ważne?
  • Jakie znaczenie mają relacje z innymi dla nas? Dla naszego funkcjonowania? Co to mówi o naszej ludzkiej naturze?
  • Dbanie o dobrą relację z dzieckiem – co to oznacza? Od czego zacząć?
  • Czy dbanie o dobrobyt finansowy i dobra relacje z innymi musi się wykluczać? Jakie znaczenie ma tu to co myślimy o pieniądzach , priorytetach, relacjach, naturze ludzkiej, świecie?
  • Czy dbając o autonomię dziecka, dostosowując się do niego nie utrudniały mu odnalezienia się w prawdziwym świecie? W którym trzeba pracować, a nie bawić się ciągle, i często dostosowywać się do innych?
Czy wiesz, że piszę książkę o dziecku zaradnym finansowo? Jeśli zastanawiasz się, jak wychować takie dziecko, zapraszam do zapisania się na listę zainteresowanych i śledzenia na bieżąco moich postępów w pisaniu. A, i możesz już przeczytać pierwsze 1000 słów z książki!  

Choć nie zadałam ich w takiej formie, myślę, że w nagraniu znajdziecie na nie odpowiedź.

Bardzo dobrze mi się z Kasią rozmawiało, tak dobrze, że znajdziesz na nagraniu co najmniej kilka momentów mojego śmiechu.

Ale też kilka cennych zdań, związanych z tym:

  • czy można dać jakąś receptę na rodzicielskie bolączki?
  • co właściwie chcemy dać dziecku?
  • czy można bez relacji przekazać to, co chcemy?
Zapraszam do oglądania.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *