Wczoraj z okazji Dnia Ojca Internet został zalany życzeniami, obrazkami ojców z dziećmi, pokazującymi jak to fajnie jest być tatą

Dzisiejszy post będzie dotyczył właśnie ojców.

Właściwie to mniej post, a bardziej wywiad.
Pierwszy wywiad z serii rozmów z ojcami o rodzicielstwie i pieniądzach.

Tata. To się opłaca! Skąd ten pomysł?

Zauważyłam już jakiś czas temu, że moimi czytelniczkami są głównie kobiety. I to do nich kierowałam swój przekaz. Mężczyzn zostawiając z boku, no bo przecież oni i tak to całe wychowanie zostawiają kobietom.

Dopiero po jakimś czasie doszło do mnie, że przyczyniam się do dyskryminacji. I utrwalam stan rzeczy, który dla rodziny wcale nie jest wspierający. Czyli wykluczanie postaci taty.

I choć w wielu obszarach mężczyźni są na bardziej uprzywilejowanej pozycji, to w sferach rodzicielskich to kobiety mają więcej do powiedzenia. Czasami wydaje się, że rola mężczyzny to zarabianie i utrzymywanie rodziny..

Takie stereotypy według mnie nie służą rozwijaniu zaradności finansowej.

Dlatego pomyślałam o rozszerzeniu mojej formuły wywiadów. By pokazać, że bycie tatą się opłaca. Nie tylko dlatego, że są badania wskazujące że mężczyźni z rodziną zarabiają więcej. Ale też dlatego, że rodzicielstwo jest bardzo rozwijające. Bo kontakt z własnymi dziećmi daje szansę na rozwinięcie własnego potencjału. I że sfera relacji nie jest tylko zarezerwowana dla kobiet, ale to sprawa istotna dla wszystkich ludzi.

Z wielką przyjemnością prezentuje wam pierwszą rozmowę z Łukaszem Grygielem. Łukasz także pisze o edukacji finansowej na blogu Sto Monet, ale pod innym kątem niż ja.

Bardzo jestem mu wdzięczna za rozmowę, jak również za pokazanie, że bycie tatą to bardzo męską sprawa, w której liczy się zrozumienie, dystans, humor i po prostu fajne bycie razem.

Rozmawiałyśmy także o pieniądzach, o edukacji, o doświadczeniach rodzicielsko – finansowych.

Zapraszam do oglądania.